Menu Zavřeno

Myslite kreatívne

Tvorba vášho domova, by mala byť v prvom rade podľa vašich predstáv. Ak pustíte svoju fantáziu z uzdy, verte že aj pri malej investícii, viete zo svojho bytu, či domu vyčarovať neopakovateľný priestor. Doplnkom, ktorý vám k tomuto cieľu určite pomôže sú i posuvné sklenené dvere.
terasy na střeše
 
Moderné a praktické
Sklenené steny, či dvere dnes patria k veľmi populárnym doplnkom v domácnostiach. Veď ani nie je divu. Sú veľmi moderné , pôsobia zaujímavo a navyše dokážu priestor opticky zväčšiť. V prípade posuvných dverí, hovoríme aj o veľmi praktickom riešení. Môžete ich použiť na predelenie jednotlivých miestností v interiéri, ale taktiež ako časť obvodovej steny domu. Napríklad prepojenie vnútrajška a vonkajšej terasy, pôsobí obzvlášť dobre. O praktickej stránke snáď ani nemusíme hovoriť.
 
Viacero využití
Ak by ste sa rozhodli použiť sklenené dvere ako súčasť vonkajšej steny, môžete byť pokojní čo sa bezpečnosti týka. Všetky takéto kúsky sa vyrábajú výlučne zo špeciálne tvrdeného skla, cez ktoré sa zlodeji len tak ľahko nedostanú. Súkromie môžete vyriešiť napríklad žalúziami, či závesmi. Riešením je však aj matné sklo, ktoré síce dovnútra prepustí dostatok svetla, no interiér ochráni od pohľadov zvedavcov.
 prosklená budova
Tvorba terasy
Posuvné dvere zo skla môžete využiť aj na výstavbu terasy, či zimnej záhrady. V tomto prípade budú tvoriť jej obvodové steny. V lete ich viete pohodlne otvoriť. Naopak v zime ostanú zavreté, takže si na takejto terase budete môcť posedieť aj v chladnom počasí. Navyše na jar, môžete tento priestor využiť ako skleník. Ak by ste sa rozhodli pre takéto riešenie, nezabudnite na sklá vyrobené z viacerých vrstiev. V inom prípade, by ste mohli bojovať s prehnaným prehrievaním, alebo mínusovými teplotami. Takýto priestor navyše môže byť aj veľmi úsporný. V zime totiž môžete využiť nahromadené teplo zo slnečných lúčov.

Myslite kreatívne
4.5 (90%)2