Menu Zavřeno

Google vs. Uber

Technológia, ktorá sa za nimi stala, bola v minulom roku jadrom súdnych konaní, pričom spoločnosť Google obvinila spoločnosť zaoberajúca sa taxiami spoločnosť Uber, že ukradla obchodné tajomstvá.
V blogpostu povedal Waymo, že sa zameriava na svoje oddelenia Lidar (detekcia a meranie vzdialenosti) v odvetviach vrátane robotiky, bezpečnosti a poľnohospodárstva, nie iných automobilov s vlastným pohonom. Nepovedalo to, koľko to bude stáť.

ipad

Laserové svetlo
Technológia Lidar je mnohými považovaná za rozhodujúcu pre úspech autonómnych vozidiel. Snímače merajú vzdialenosť pomocou impulzov laserového svetla a vytvárajú 3D mapy sveta okolo nich.
Vedúci tímu spoločnosti Lidner Waymo Simon Verghese povedal, že jeho spoločnosť, ktorá od roku 2011 vyvíja technológiu, mala tri rôzne typy systémov Lidar.

uber

Spočiatku ponúkne jednu jednotku Lidar – nazvanú Honeycomb laserového medveďa – na výber partnerov.
Snímač sa používa okolo nárazníka vozidiel Waymo s vlastným pohonom a má široké pole pohľadu.
"Ponúkanie tohto partnera Lidar pomáha stimulovať rast aplikácií mimo automobilov s vlastným pohonom a tiež poháňa naše podnikanie vpred," povedal pán Verghese.
"Môžeme rýchlejšie rozširovať našu autonómnu technológiu, čím sa každý senzor stáva cenovo dostupnejším z hľadiska úspor z rozsahu."
Waymo a Uber sa minulý rok veľmi verejne bojovali v oblasti technológie, pričom Uber bol obvinený z krádeže a používania obchodných tajomstiev súvisiacich s Lidarom.

Spoločnosti dosiahli dohodu, v ktorej spoločnosť Uber dala spoločnosti Waymo podiel 0,34% vo svojej spoločnosti, pričom jej hodnota dosiahla približne 245 miliónov dolárov (186 miliónov libier).
Spoločnosť Uber súhlasila s tým, že túto technológiu nepoužíva v autochladených vozidlách, ale tiež tvrdila, že to nikdy neurobil. Pre ich zákazníkov by to však bolo o niečo výhodnejšie, kvôli konkurenčnému boju s ostatnými aplikáciami.

3.7
08