Menu Zavřeno

Čarovná Aloe vera

Príroda nám poskytuje skutočne veľké množstvo prírodnín, ktoré vedia presne ako spestriť a vylepšiť našu krásu, fungovanie nášho tela, posilniť našu imunitu, aj celkový organizmus, ale aj spevniť naše celkové zdravie a fyzický, aj psychický stav.

aloe


Príroda okolo nás má teda skutočne magické a očarujúce vplyvy na naše zdravie, ktoré by sme nemali len tak prehliadať a mali by sme silu prírody využiť vo svoj prospech čo najlepšie a najefektívnejšie.

Čo je najlepšie, väčšinou rastliniek, byliniek, kvetov alebo plodov si môžeme vypestovať sami doma, v naše záhrade, alebo aj v črepníkoch na balkóne, pokaľ nemáme dostatok miesta, alebo dostatočne veľkú záhradku.  Bylinky alebo rastlinky, oleje či výťažky z nich zoženieme (pokiaľ nie sme dostatočne trpezlivý a nemáme záujem starať sa o vlastnú záhradku) aj v rôznych bio obchodíkoch alebo obchodoch so zdravými produktami či bylinkami.


Čo je teda ALOE VERA? Je to skutočne zázračná rastlina, ktorej dužina pôsobí nie len nesmierne esteticky, ale má aj podobne očarujúce účinky. Je to doslova vitamínová bomba pre našu pokožku, pleť, vlasy, nechty, zdravie, aj celkový organizmus.

aloe vera


Pridáva sa do telových šampónov, mydiel na ruky, telových ale aj pleťových krémov, masiek na tvár, olejčekov a veľmi rozmanitých druhov kozmetiky. Dá sa tiež použiť aj na vnútorné použitie a to tak, že sa pridáva do jedál, alebo si ju môžete zaobstarať vo forme nápojov, ktorý nie je len výnimočne zdravý, ale aj chutný. Samotný pohľad na šťavnatý list aloe v nás musí prirodzene vzbudzovať potrebu napiť sa, pretože už len na pohľad vyzerá ako úžasná zdravá rastlina plná vitamínov – a taká aj je.

Aloe si môžete vypestovať aj doma a je veľmi univerzálnym liekom takmer na všetko – pri poraneniach, popáleninách, štipnutiach. Má upokojujúce účinky a určite si ju zamilujete.

Čarovná Aloe vera
4.3 (85%)4